Kas mängutuba või kodusünnipäev?

Lähenemas on lapse sünnipäev.

Esimene küsimus, mis vajab lahendamist on koht: kas valida mängutuba või teha kodusünnipäev?

Esmalt mõtlevad vanemad läbi peo toimumise koha. Mingis vanuses on laste suureks lemmikuks mängutuba. Poisid armastavad hüpata ja aktiivsemaid tegevusi teha (batuudid, mänguautodega sõitmine, Snerfi püssid, ronilad),  tüdrukutele meeldib tihtipeale tantsimine, laulmine, kostüümide vahetamine ja ühine mängimine.

Nagu kõik siin elus, on ka mängutuba oma plusside ja oma miinustega. Mängutuba on omade reeglitega- seal on kindel ajalimiit. Mingis mõttes on see tore, et külalised oskavad arvestada kui kaua pidu kestab ja millal sünnipäev lõpeb. Lapsevanemad tulevad lastele õigel ajal järele ja pidu kestab paar intensiivset tundi. Teisalt tekitab peo lõpuaeg mõningal määral stressi, eriti siis, kui on teada, et peale on tulemas järgmine pidu ja mänguasjad peavad olema koos, tuba koristatud ja külalised saadetud. 

Mängutuba pakub kasutamiseks peoruumis asuvaid nõusid, kohvimasinat, morsikanne, tordinuga, lillevaase, külmikut, veeautomaati, tikke jpm. Enamasti pakub mängutuba ka koristamisteenust, kui lapsevanematel ei ole soovi peo lõpus ise nõusid pesema jääda.

Samuti lubab mängutuba sünnipäevapidu lisatasu eest pikendada- erandiks võivad olla juhud, kui järgmine pidu on peale tulemas. Kui soovid sellise võimaluse endale jätta on hea mõte võtta kõige õhtupoolsem sünnipäevaks pakutav aeg või küsida mängutoa omanikelt pikendamise kohta infot kohe broneeringut tehes.

Mõni mängutuba nõuab sünnipäeva lõppedes ruumide koristamist ja mänguasjade omale kohale tagasipanekut, mõni võimaldab (lisatasu eest) jätta see kohustus mängutoa perenaisele. Enamasti tulevad sünnipäevaliste lapsevanemad appi ja sünnipäeva lõppedes koristatakse nii lauad, kui kogu mängutuba ühiselt ära. Kui aga teiste laste vanemad peo ajaks mängutuppa ei jää, ei pruugi kindel olla, et lastele järgi tulevad vanemad usinalt koristama asuksid.